ALICI ÜYE KULLANIM KLAVUZU


*Nasıl üye olabilirim ?
“Üye Ol” butonuna tıklayarak email adresiniz ve kendi belirlediğiniz bir şifre ile kolaylıkla sitemize üye olabilirsiniz.


*Beğendiğim ürünü nasıl satın alabilirim?
Beğendiğiniz ürün için kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz.


*”Başkasının Sepetinde” ne demek?
Bir başka kullanıcı bu ürünü beğenmiş ve satın almak üzere sepetine eklemiş ancak henüz ödemesini yapmamış demektir.Beğendiği ürün için “30” dakika içerisinde ödeme yapmaz ise ürün tekrar satın alım için uygun hale gelecektir.Dolayısı ile beğendiğiniz bir ürünün üzerinde bu ibareyi görüyorsanız 30 dakika sonra tekrar kontrol etmenizi öneririz.


*”Ürün Satış Sürecinde “ne demek?
Ürün için ödeme yapılmış ancak satış süreci henüz tamamlanmamış ürünlerdir


*Ürün sepetimdeyken benden başkası ürünü satın alabilir mi?
Hayır,ürün alışveriş sepetinizdeyken ürünün üzerinde “Başkasının Sepetinde” ibaresi çıkar ve 30 dakika süre ile ürün sizing için blokelenmiş olur.30 dakikanın sonunda ödeme yapmadıysanız ürün serbest kalır.Bu süre içerisinde ödemesini yapmalı ya da ürünü tekrar sepetinize atmalısınız.Ancak ürünü tekrar sepetinize atarken başka bir kullanıcı sizden önce ürünü sepetine atarsa ürünü alma önceliği ona geçmiş olacaktır


*Yenimini.com dan kredi kartı ile alışveriş yapmak güvenli midir?
yenimini.com ‘da Secure Sockets Layer (SSL) güvenlik sertifikaları kullanılmaktadır.Kredi kartı ile alışveriş yapmanız güvenlidir ve bilgileriniz kimseyle paylaşılmayacaktır.


*Kargo ücretini kim ödüyor?
Satıcılar ürün yüklerken kargoyu satıcının mı yoksa alıcının mı ödemesini istediklerini belirtirler. İncelediğiniz ürün içerisinde ürünün kargo durumuna bakarak alıcı mı yoksa satıcı ödemeli mi olduğunu öğrenebilirsiniz.


*Kargo ücreti ne kadar ödeyeceğim ?
Kargo ücretleri ,seçilen kargo şirketi ve kargonun boyutuna,ağırlığına,gideceği mesafeye göre farklılık göstermektedir.Beğendiğiniz ürün için satıcı ile mesajlaşarak ürün boyutlarını ve fiyatı etkileyen diğer faktörleri öğrenmeniz  ve yaklaşık kargo tutarı hakkında bilgi almanızı öneririz.


*Birden fazla ürün alırsam ürünlerimin hepsi tek bir kargo ile mi gönderilecek?
Ürünlerinizi almış olduğunuz kullanıcılar farklılık gösterebileceği için ürünlerinizin tek bir kargo ile gönderilmesi mümkün olmayabiliri.Ancak aynı kullanıcıdan almış olduğunuz farklı ürünleri kullanıcıya mesaj göndererek tek bir kargo ile tarafınıza gönderilmesini sağlayabilirsiniz


*Satın aldığım ürün ne zaman kargoya verilecek?
Satıcı üyenin, satın aldığınız ürünü 3 iş günü içerisinde kargoya vermesi gerekmektedir.Ürün bu süre içerisinde kargoya verilmez ise satış süreci iptal edilecek ve 2 iş günü içerisinde ürün bedelinin tamamı kredi kartınıza ya da hesabınıza  iade edilecektir.Ürünü kargoya teslim etmeyen satıcı yapılan işlemde başarısız olarak değerlendirilecektir.Aynı davranışı 3 kez tekrarlayan kullanıcının hesabı dondurulacaktır.


*Kargom geldi şimdi ne yapmalıyım ?
Kargonuzu kargo görevlisi yanında açarak eksiksiz ve hasar görüp görmemiş olduğunu kontrol ediniz.Eksik ya da hasar görmüş ürün için kargo memuru eşliğinde tutanak tutturarak satıcı ödemeli olarak ürünü geri gönderebilirsiniz.Aldığınız ürün ile ilgili bir problem bulunmuyor ise yenimini hesabınızdan “Alış İşlemleri”menüsünden  ilgili satın alımınızı onaylamanız gerekmektedir. Kargo teslimini takip eden 3 iş günü içerisinde onaylanmayan Satın Alım işlemleri otomatik olarak onaylanacak ve ödemesi Satıcıya iletilecektir.


*Aldığım ürün eksik ya da hasar görmüş.Ne yapmalıyım?
Öncelikle satıcı ile iletişime geçerek ,ürün hakkındaki sorun çözülebilecek bir sorun ise çözüm yoluna gidilmelidir.Çözülemeyen bir problem ise Alıcı,3 iş günü içerinde ürünü iade edeceğini belirtmeli ve ürünü aldığı koşulda ,kargoda zarar görmeyeceği şekilde paketleyerek kargoya teslim etmelidir.İade sürecinin sistemde başlaması için Alıcı’nın Yenimini Hesaabim menüsündeki “Güncel Satın Alım işlemlerim” altındaki ilgili işlemden iade sürecini onaylaması ve kargo şirketi ve kargo numarası detaylarını 3 iş günü içerisinde sisteme tanımlaması gerekmektedir. Kargonun satıcıya teslimini takip eden 2 iş günü içerisinde ürün bedelinin tamamı Alıcıya iade ediecektir.


*Ürünü almaktan vazgeçtim kargomu teslim almadan ve açmadan vazgeçebilirmiyim?
Bu durum Satıcı üyeyi magdur etmiş olacağından iade kargo bedeli vekargo şirketinde oluşan cezai tutar olarak toplam ürün bedelinden düşülerek kredi kartınıza ya da hesabınıza iade işlemi yapılacaktır.


*Aldığım ürünü çok beğendim,bu kullanıcı yeni ürünler eklediğinde nasıl takip edebilirim?
Satıcı üyeyi favori üyelerinize eklemeniz yeterli ,Favori Üyeleriniz  yeni ürün yüklediğinde yenimini sizi email ile bilgilendirecektir.


*Satıcı üyeyi neden oylamalıyım?
Sizden sonra aynı kullanıcıdan alış veriş yapacak kullanıcılar için sizin deneyiminiz bir refereans oluşturacaktır.Değerleme esnasında satıcının sizin mesajlarınıza dönüş hızı,kargoya teslim süresi ve satın aldığınız ürün kalitesini göz önüne almalı vesatıcı üyeyi değerlendirmelisiniz.Satıcı üyeler için ne kadar çok ve doğru değerlendirme yapılır ise,Alıcı üyeler için o kadar faydalı ve yönlendirici bir referans oluşacağından tüm üyelerimizin her satın alım işleminden sonra bunu özenle yapmalarını tavsiye ediyoruz.Yeni Mini © 2015 - Tüm hakları saklıdır.