GİZLİLİK SÖZLEŞMESİ


GİZLİLİK VE GÜVENLİK POLİTİKASI 

Burada yer alan açıklamalar  Yenimini.com 'un gizlilik ve güvenlik polikalarını açıklamaktadır. Yenimini.com  web sitesine üyeliğiniz ve ziyaretiniz esnasında aşağıda yer alan şartları ve kuralları uygulamayı kabul etmiş sayılmaktasınız.

Yenimini.com  web sitesinde alışveriş yapabilmeniz  için öncelikle siteye üye olmanız gerekmektedir. Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik 5. Maddede belirtilen bilgilendirme yükümlüğüne uygun olarak hazırlanan sözleşmemizi okuyarak onaylamanız  halinde üyelik işleminiz gerçekleştirilecektir. Üyelik için 18 yaşınının doldurulmuş olması gerekmektedir.  Tüzel kişiler ise ancak yasal temsilcileri kanalı ile üyelik başvurusu yapabileceklerdir.

Yenimini.com, her zaman işbu internet sitesinde yer alan her türlü bilgiyi herhangi bir ihtar veya ön bildirime gerek kalmaksızın değiştirebilir, düzeltebilir ve/veya çıkarabilir.

Yenimini.com web sitesi  üyeliğiniz esnasında  ve sonrasında, bazı kişisel bilgilerinizi talep edebilir. Kişisel bilgileriniz gizli tutulacak olup, hiçbir şekilde internet sitemiz ile bağlantılı olmayan başka kişi ve kurumlarla paylaşılmayacak, yalnızca üyeliğinizi  en güvenli şekilde adınıza tanımlanabilmesi ve size sunulacak hizmetlerin en güvenli şekilde verilebilmesi ve üyelerimize gerekli bildirimlerin yapılabilmesi için kullanılacaktır. Kişisel verilerinizin kullanılması sureti ile tanımlanabilen üyeliğinizden vazgeçmek istediğiniz takdirde şirketimiz iletişim bilgilerinde yer verilmekte olan bize ulasin modulunden ulaşarak üyeliğiniz  ve bununla bağlantılı alınan kişisel verilerin kullanımını durdurmayı talep etmeniz halinde bilgilerinizin sistemimizden çıkartılacağını bilginize sunarız. Kişisel bilgileriniz  mahkeme kararı veya idari mercilerce yasal bir zorunluluk olarak istendiğinde veya yasal gereklere uygun hareket etmek veya sitemize saldırı, kötüleme v.b. hallerde haklarımızı korumak ve savunmak için gerekli olduğu hallerde ve gereken ölçüde açıklayabilir. 

Üyelerimizin sisteme girdiği tüm bilgilere yine sadece ilgili üyemiz ulaşabilmekte ve bu bilgileri sadece ilgili üyemiz değiştirebilmektedir. Bu sebeple üyelik bilgilerinizi kimse ile paylaşmamanız gerekmektedir. 

İnternet sitemizde 3. Kişiler hariç eklenilmiş olan ve  yer alan tüm malzeme, resim, fotoğraf ve dokümanlar mülkiyeti tarafımıza ait olup, bu malzeme ve dokümanlara ilişkin telif hakkı ve/veya diğer fikri mülkiyet hakları ilgili kanunlarca korunmaktadır. Yenimini.com web sayfamızda  yer alan malzemeler ve dokümanlar izinsiz kullanılamaz, iktisap edilemez ve değiştirilemez. Yine internet sitemizde yer alan 3. Kişilerce eklenen başkaca kişi veya şirketler ürünleri sahiplerinin unvanı ve  ticari markalarıdır ve fikri mülkiyet hakları kapsamında aynı şekilde korunmaktadırlar.

İnternet sitemizdeki tüm malzeme, resim, fotoğraf  ve dokümanlar değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz ve yeniden yayınlanamaz.

İşbu internet sitesi Yenimini.com ‘un yönetiminde bulunmayan başkaca internet sitelerine bağlantı içerebilmekte olup, Yenimini.com işbu bağlantılı internet siteleri ve bu sitelerdeki içeriklerden hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Sitemizdeki kayıt formları, sipariş formları, anketler ve yarışmalar, ad-soyad, e-posta adresi, telefon numarası ve posta adresi gibi irtibat bilgilerinizi ve yaş ve gelir seviyesi gibi  demografik bilgilerinizi vermenizi talep edebilir. Satın alma formlarımız ayrıca kredi kartı numaraları gibi mali bilgilerin verilmesini de gerektirebilir. Kişisel Bilgileriniz, ürünler ve hizmetler hakkında sizinle irtibata geçmek, bilgilerinizi güncellemek ve üyeliğinizi yönetmek ve sürdürmek, ilginizi çekebilecek ürün ve hizmetleri önermek, reklamların ilgi düzeyinize göre uyarlanabilmesi ve 3. şahısların teknik, lojistik, reklam ve benzeri diğer işlevlerini bizim adımıza yerine getirmelerini sağlamak amacıyla kullanılabilir. 

Yenimini.com gerektiğinde sistemle ilgili yaşanabilecek sorunları tespit ve söz konusu sorunları gidermek amacı ile, kullanıcıların IP adresini tespit ederek kullanabilir.. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

Yenimini.com  üyesi olduğunuz andan itibaren aksi tarafınızdan talep edilmediği sürece günlük ve haftalık bilgilendirme e-mailleri, e-mail adresinize gönderilecektir. Dilediğiniz zaman bu e-maillerle ilgili değişiklik yapma, hizmetten vazgeçme ve yeniden başlatma hakkınız bulunmaktadır. 
Mali bilgiler satın aldığınız ürün ve hizmetleri size fatura etmek için kullanılmaktadır. Sitemizde bir satın alma yaptığınızda size ait mali bilgilerin, işleminizi gerçekleştirmek için gerekli 3. şahıslara (bankalar, kredi kartı şirketleri vb.) verilmesini kabul etmektesiniz. Paylaşılacak bilgiler kredi kartı numarası, son kullanma tarihi, CVV2 de dahil gerekli tüm mali bilgileri içerir.

Tüm kredi kartı ve kişisel bilgileriniz internet güvenlik standardı olan SSL Secure sistemi şifrelenmiştir. Bu şekilde internet üzerindeki dolaşımları sırasında herhangi bir şekilde bu bilgilerinizin istenilmeyen kişi veya kurumlarda ele geçirilmesi önlenmiştir. 

Yenimini.com işbu internet sitesinin virüs ve benzeri amaçlı yazılımlardan arındırılmış olması için mevcut imkanlar dahilinde tedbir almıştır. Bunun yanında nihai güvenliğin sağlanması için kullanıcının, kendi virüs koruma sistemini tedarik etmesi ve gerekli korunmayı sağlaması gerekmektedir. Bu bağlamda kullanıcı, işbu internet sitesine girmesiyle, kendi yazılım ve işletim sistemlerinde oluşabilecek tüm hata ve bunların doğrudan yada dolaylı sonuçlarından kendisinin sorumlu olduğunu kabul etmiş sayılır.

Gizlilik, güvenlik ve üyelik politikalarımız hakkındaki soru ve önerileriniz için Yenimini.com/destek bolumunden bize ulaşabilirsiniz. 


Yeni Mini © 2015 - Tüm hakları saklıdır.